Crowdfunding

Beste mensen,

Dit is een bericht voor crowdfunding van onze nieuwe tuin. Een Landschapstuin, ‘De Overtuin’, vóór ons huis aan de Overweg in Vorden.

Afgelopen jaar was ik in de gelegenheid om de 2000m2 landbouwgrond te gaan huren. Ik bewerkte hier in 2025 al circa 200m2. Daarvoor is het, zolang ik weet, een paardenwei met extensief gebruik geweest.

Wat heeft me bewogen om hier mee te beginnen:

Vooral als voortzetting van mijn werkzame leven in de biologisch-dynamische landbouw. Werken aan een gezonde bodem met een diversiteit aan leven erop en eromheen en geïnspireerd door het boek van Manfred Klett:

“Van agro-industrie naar landbouwkunst”

In het midden van de tuin staat nu een Lindeboom, eromheen een vak met bloemen, een vak met groente, een vak met diverse gewassen, een vak met (klein)fruit en vooral groenbemesters voor de verbetering van de bodem. Uiteraard is er een compostplaats en een bijenvolk in een Top Bar Hive.

Het wordt een openbare tuin waar de zintuigen gevraagd worden ‘wagenwijd open te staan’. Nu is alles volop in ontwikkeling en nog lang niet voltooid. Kortom, de basis is gelegd!

Er zijn echter plannen die niet direct gerealiseerd kunnen worden omdat ons budget dit niet toelaat. Vandaar mijn vraag naar financiële ondersteuning in de vorm van crowdfunding.

Met als doel:

1) Het financieren van de beregening die omvat: een (solar)pomp met toebehoren, leidingen en sproeiers. bit in combinatie met een waterpartij voor het verlevendigen van het waterelement op de tuin,

2) De omheining verbeteren, de verdere inrichting en beplanting verzorgen.

3) Tevens is er behoefte aan extra (hand)gereedschap,

Word je na het lezen van dit verhaal enthousiast voor dit initiatief, dan kan dat mogelijk vorm krijgen in een bijdrage via:

Een lening, een schenking, aanschaf van gereedschap of praktische hulp in de tuin.

Als wederdienst kun je een wekelijks bericht tegemoet zien met vermeldingen van de te oogsten groenten die in ‘de Overtuin’ zijn verbouwd of een kleurrijk boeket bloemen.

Hartelijke groet,

Jan Weijsenfeld

Reacties en info: 

Jan Weijsenfeld en Annet Cranendonk

Overweg 3 7251 J5 Vorden

T: 06.34660558 Jan (groenten)

T: 06.11065724 Annet (bloemen)

E: janweisenfeld®gmail.com

Bank: NL16 ASNB 8853 8578 46 tnv Weijsenfeld JC

Jan Weijsenfeld, Biodynamisch tuinder